Cumhuriyetin 100’üncü Yılına Özel Rallide Motul Desteğiyle Hedef Birincilik

2023 Türkiye Ralli Şampiyonası, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına özel olarak düzenlenen 100. Yıl Rallisi ile devam ediyor. Motor sporları tutkunlarına heyecan dolu anlar yaşatacak ralli, Bolu’da 29 Ekim coşkusuyla meraklılarını ağırlayacak. 27-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek rallide Motul desteğiyle ve ikonik Subaru İmpreza ile yarışan Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken ikilisi, Kategori 4’teki ve Erkan Bodur Ralli Kupası’ndaki liderliğini korumayı hedefliyor. Genel klasmanda ve kendi kategorilerinde birincilik ipini göğüslemek istediklerini söyleyen Kemal Çetinkaya, “Cumhuriyetimizin 100.yılını hep birlikte kutlayacağımız bu anlamlı rallide tüm motor sporları tutkunlarımızı Bolu’nun eşsiz doğasına bekliyoruz.” dedi.

Motul

Motor sporları tutkunlarımızı Bolu’nun eşsiz doğasına bekliyoruz

27-29 Ekim tarihlerinde Bolu’da gerçekleştirilecek 100. Yıl Rallisi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4’üncü ayağını oluşturuyor. Rallinin start seremonisi 27 Ekim Cuma akşamı saat 18.00’de Bolu Valiliği önünde yapılırken,  28 Ekim Cumartesi günü 5 etabı tamamlayacak ekipler 29 Ekim Pazar günü de 4 etapta mücadele edecek. Toplam uzunluğu 294,63 kilometre olan ve 149,20 kilometre uzunluğundaki 9 özel etaptan oluşan ralli, Pazar günü saat 16.00’da Bolu Valiliği önündeki finiş podyumunda son bulacak.

TRŞ’nin dördüncü ayağında kendi kategorileri olan Kategori 4’te ve Erkan Bodur Ralli Kupası genel klasmanında birinciliği korumayı hedefleyen Kemal Çetinkaya  – Tolga Tezeken ikilisi, Motul desteğiyle zirvedeki iddiasını sürdüreceklerini söyledi.  Subaru Impreza ile yarışan Çetinkaya-Tezeken, tüm motor sporları tutkunlarını Bolu’ya davet etti.  Çetinkaya, “Cumhuriyetimizin 100.yılını hep birlikte coşkuyla kutlayacağımız bu anlamlı rallide tüm motor sporları tutkunlarımızı Bolu’nun eşsiz doğasına bekliyoruz. Hedefimiz kendi kategorimizde ve genel klasmandaki liderliğimizi korumak üzere 100. Yıl Rallisi’nde tekrar birincilik koltuğuna oturmak.” şeklinde konuştu.

Tüm soğutma sistemi Auto Cool Expert ile koruma altına alınıyor  

Ralli camiasının tanınan ekibi, özellikle yarış koşullarında üstün dayanım özelliğine sahip Motul yağlarıyla genel klasman ve kategorilerinde sezonu birinci tamamlamayı hedefliyor. Farklı yol ve iklim şartlarına sahip yüksek tempolu yarışlara sahne olacak tüm şampiyona boyunca Impreza’nın boxer motoru Motul 300V, şanzımanı Gear Competition, fren sistemi RBF 660, tüm soğutma sistemi ise Auto Cool Expert ile koruma altına alınıyor.

Bunları da beğenebilirsin