LIQUI MOLY, MXGP Motocross Dünya Şampiyonasında Betamotor tarafında

İtalyan Enduro ve Trial-Bike üreticisi, ilk kez bir fabrika takımı ile MXGP Motocross Dünya Şampiyonasına katılıyorsa uzun yıllara dayanan bir iş ortağı yanında: LIQUI MOLY. Motor yağı ve katkısı uzmanı şirket, BETA-SDM CORSE MX TEAM’in resmi yağlama maddesi tedarikçisidir.

BETA-SDM CORSE MX TEAM Müdürü Daniele Marchese, “Uçta hareket etmek istiyorsanız, teknolojinin zorlu koşullarda bile güvenilir çalışacağından emin olmak zorundasınız – bu yağ için de geçerli” diyor. Dolayısıyla motosikletlerinde, özellikle arazide sportif kullanım için tam sentetik bir yağ olan LIQUI MOLY Motorbike 4T Synth 10W -50 Offroad Race kullanılacak.

Premier sezonunda sürüş becerilerinden deneyimli Belçikalı Jeremy van Horebeek ve genç Fransız Jimmy Clochet sorumlu. Motocross Grandprix’in ilk yarışı Mayıs ayında Hollanda’da gerçekleşiyor ve dünya şampiyonasına hazırlanmak için ekip, Internazionali d’Italia Motocross yarış serisine katıldı.

Betamotor ile LIQUI MOLY arasında uzun yıllara dayanan bir bağlantı var. Motosiklet üreticisinin bütün motosikletleri 2014 yılından beri fabrikada LIQUI MOLY yağıyla teslim ediliyor. LIQUI MOLY ayrıca Betamotor fabrika ekiplerini Trial – GP ve Enduro – GP’de destekliyor. Sonuncusunda Betamotor 2020 yılında art arda beşinci kez tasarımcı değerlendirmesini kazandı ve Enduro 2 ve Enduro 3 sınıflarında Steve Holcombe ve Brad Freeman dünya şampiyonları ile birlikte.

LIQUI MOLY sadece arazide değil, aynı zamanda yarış pistinde de yer alıyor. Şirket, Moto2 ve Moto3 dünya motosiklet şampiyonalarındaki bütün ekipleri istisnasız olarak doğru motor yağıyla beslemektedir. LIQUI MOLY’nin motor yağlarının yanı sıra çatal yağları, katkı maddeleri, fren sıvıları, zincir spreyi, temizlik maddeleri ve hatta deri bakım ürünleri de var. Motosikletler için özel tam kimyasal ürün yelpazesi. Daniele Marchese, “Bu konuda tam kapasiteden yararlanabiliyoruz” diyor. „Herşey tek elden ve birbiriyle uyumlu.“

 

Bunları da beğenebilirsin