EAV ikinci kargo modelini tanıttı

Yeni araç, 2019’da piyasaya sürülen bir pedelec dağıtım aracı olan EAVan’ın ikinci neslidir. EAV’a göre, gelecekte ürün yelpazesini çeşitlendirmek için bel kemiği olarak kullanılacak yeni bir platforma dayanmaktadır. İngiliz şirketi, 2Cubed, geleneksel kargo bisikletleri ve kamyonetler arasındaki boşluğu dolduruyor, ancak daha ziyade van odaklı bir araç. Şimdi modeli çevrimiçi olarak sundular.

2018 yılında kurulan Startup EAV, kendisini mikro mobilite şirketi olarak adlandırıyor. İkinci platformla üretici seri üretime başlamak istiyor. Üreticiye göre, 2Cubed, Oxford yakınlarındaki Upper Heyford’daki İngiliz EAV üretim tesisinde üretiliyor. Avrupa ve Kuzey Amerika’da çeşitli müşteri denemeleri devam ediyor veya başlamak üzere. Ayrıca EAV, “büyük bir uluslararası satış anlaşması” konulu görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

İngiliz şirketi neredeyse hiç teknik veriden bahsetmiyor. 2Cubed’in maksimum yükünün şu anda sürücü hariç 150 kilogram olduğu söyleniyor, ancak daha yüksek bir yük kapasitesi sağlamak için yakında yeni bir tekerlek ve lastik paketi sunulacak. Bunun dışında, yeni model EAVan hakkındaki tüm geri bildirimlere dayanacaktır. EAV CEO’su ve kurucusu Adam Barmby, ilk BEV’lerin seri üretim için çok karmaşık olduğunu söylüyor. En çarpıcı yenilik, ikinci neslin artık ayrı gövdeli bir şasiye dayanmasıdır. Kargo versiyonunda, ikincisi yukarıda belirtilen iki metreküp kutusundan oluşur, ancak diğer gövdeler de planlanır.

Bunları da beğenebilirsin