Yeni Yamaha RayZR Türkiye’de

Kurulduğu 1955 yılından bu yana müşterilerine, Japonca’da kuvvetli tatmin ve heyecanı ifade eden “KANDO” deneyimini sunan, dünyanın önde gelen motorlu araç üreticisi Yamaha, şehir içi scooter sınıfının en hafif modellerinden biri olan RayZR’yi Türkiye’de lansmana özel sınırlı sayı ve stokla satışa sunuldu.

Dünyanın önde gelen motorlu araç üreticisi Yamaha’nın çarpıcı görünüme sahip güvenilir şehir içi scooter modeli RayZR, Türkiye’de lansmana özel sınırlı sayı ve stokla, 94.000 TL’lik rekabetçi fiyatıyla satışa sunuldu. Yamaha’nın en hafif scooter modeli olarak dikkat çeken RayZR, güvenilir, çevik ve eğlenceli yönlerinin yanında çarpıcı tasarımı ve aynı zamanda uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Yeni Yamaha RayZR, dinamik gövde tasarımı, Blue Core teknolojisine sahip motoru, 21 litrelik sele altı bagaj kapasitesi, yakıt tüketimini %4’e kadar azaltan Start-Stop sistemi, 99 kg’lık ağırlığı, LED farları, daha rahat sürüş pozisyonu sağlayan iki düzeyli geniş selesi, LCD gösterge paneli ve daha seri kalkış sağlayan ve hareket halinde ek destek sunan özel elektrikli güç destek sistemi ile her türü koşulda sınıf standartlarının üzerinde bir sürüş dinamiği vadediyor.

RayZR

Çarpıcı tasarımıyla Yamaha’nın en hafif scooter modeli

Yamaha’nın sportif tasarım anlayışıyla şekillenen yeni scooter modeli RayZR, motosiklet tarzı dinamik gövdesi ve LED farları ile her görüşte fark edilen şehirli bir scooter olarak öne çıkıyor. Standart halojen farlara göre üstün bir performans sunan LED farlar, en karanlık yollarda bile güvenli bir sürüş vadediyor. Yeni RayZR, Anodized Red ve Midnight Black olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile tercih edilebiliyor. Bu çarpıcı görünüme sahip olan scooter, motosikletten ilham alınan ön karenajı, füme ön camı, açılı aynaları ve kontrast gövde renkleriyle şehir içi ulaşım sınıfına yeni ve dinamik bir tarz getiriyor.

Yamaha’nın en hafif scooter modeli!

Yalnızca 99 kg ağırlığındaki scooter, yoğun şehir trafiğinde son derece çevik bir sürüş deneyimi sunuyor. Ayrıca 21 litrelik sele altı saklama alanı, kask ya da alışveriş çantalarını koymak için ideal. Yeni RayZR, saklama hacmi konusunda tüketicilerin şehir içi ihtiyaçlarını optimum şekilde karşılıyor.

Yamaha mühendisliği ile üstün motor verimliliği

RayZR, düşük emisyon ve etkileyici yakıt tasarrufuyla verimliliğini performans ile buluşturan yeni 125 cc Yamaha Blue Core motordan güç alıyor. Bu motor, daha seri hızlanma için özel bir Güç Destek Sistemi ile donatılıyor. Sınıfın en iyi yakıt tüketim değerlerinden birine imza atan scooter, çevre dostu Start-Stop sistemi sayesinde trafik ışıklarında veya kavşaklarda durulduğunda motoru otomatik olarak kapatarak yakıt tüketimini yüzde 4’e kadar azaltıyor. Tek dokunuşla elektrikli marş ve ayak marşı ise fonksiyonelliği artıyor. Scooter’da yer alan yeni Akıllı Motor Jeneratörü ise motorun oldukça sessiz çalışmasını sağlarken hızlı bir kalkış sunan özel Güç Destek Sisteminin arkasındaki temel teknoloji olarak öne çıkıyor. Yeni Yamaha RayZR’de yer alan Birleşik Fren Sistemi sorunsuz, dengeli ve güvenli bir frenleme performansı sunar. 5.2 litrelik yakıt tankı kapasitesine sahip olan yeni RayZR, 1.8 LT/100 km’lik ekonomik bir yakıt tüketim değeri de sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin