McLaren’den Yeni Elektrikli Bisiklet

McLaren, elektrikli bir "hiper bisiklet" ile çıtayı yukarılara çıkartıyor. McLaren, ebisiklet dünyasına Extreme 600W, Extreme 250W, Sport 600W ve Sport 250W olmak üzere sınırlı sayıda dört modelle giriş yapıyor. Bu bisikletler, McLaren’in süper otomobillerini tasarlayan ekipler tarafından geliştirildi ve beklendiği gibi performans odaklı.

Sport Serisi: Genel ve tek hatlı arazi rotaları için çok amaçlı bir hardtail edağ bisikleti. Mekanik SRAM GX Eagle 12 vitesli aktarma organları bulunuyor.

Extreme Serisi: Maksimum arazi performansı için tasarlanmış tam süspansiyonlu bir edağ bisikleti. SRAM wireless XX Eagle 12 vitesli aktarma organı kullanıyor.

McLaren’in bu yeni elektrikli bisikletleri, otomobillerinde bulabileceğiniz ekranları taklit eden tam renkli LDC ekranlara sahip. Bu ekranlar hız, pil ömrü ve menzil gibi telemetri bilgilerini gösteriyor. Ancak bu bisikletlerin asıl öne çıkan özelliği, olağanüstü tork değerleri. Extreme 600W ve Sport 600W modelleri, 118 lbft torka sahip ve bu da bir KTM 1390 SuperDuke R’den daha fazlası. Bu güçlü bisikletleri kontrol edebilmek için McLaren, bisikletleri entegre kokpit üzerindeki dijital ekran aracılığıyla seçilebilen beş güç modu ile donatmış:

Kapalı: Motor yardımı yok

Eko: Daha uzun sürüş için enerji tasarrufu

İz: Güç ve verimlilik dengesini ayarla ve unut

Spor: İz daha fazlasını gerektirdiğinde ekstra güç çıkışı

Yarış: Maksimum güç ve maksimum tork

McLaren, ebisiklet dünyasına güçlü bir giriş yaparak, performans odaklı ve teknoloji dolu modelleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yeni elektrikli hiper motosikletler, McLaren’in inovasyon ve mühendislik harikası ürünlerinin sadece süper otomobillerle sınırlı olmadığını ortaya koyuyor.

Bunları da beğenebilirsin