Evoke, elektrikli performans motosikletini sunuyor

Elektrikli bisikletin 120 kW’lık elektrik motoru, 230 km / sa azami hız için güç sağlarken, 24,8 kWh kapasiteli sıvı soğutmalı bataryanın şehir trafiğinde 470 kilometreye kadar bile 265 kilometre menzile izin vermesi gerekiyor. . 24,8 kWh ile Evoke, 21 kWh’ye ulaşan Energica’nın revize edilmiş elektrikli motosikletlerinden bile daha iyi performans gösteriyor. Harley LiveWire ise sadece 15.5 kWh bataryaya sahip.

Ek olarak, Evoke 6061 hızlı şarj oluyor: 125 kW’lık bir DC şarj cihazında, pili yüzde 0 ila 80 arasında şarj etmek yalnızca 15 dakika sürüyor. Evoke, dakikada 25 kilometrelik bir şarj oranı vaat ediyor, bu da, durma sırasında lastiklerin neredeyse hiç soğumaması anlamına geliyor. Alternatif olarak, AC şarj için 1,8 kW dahili şarj cihazı vardır. Burada yine LiveWire ile karşılaştırma: yüzde 80’e kadar şarj etme burada 40 dakika olarak gösteriliyor.

Bu aralıklar ve şarj kapasiteleriyle, elektrikli bir motosiklette gerçek turlar mümkün veya daha kolay görünüyor. Sürüş tarzına ve topografyaya bağlı olarak, iki ila üç saatlik sürüş mümkün olmalıdır. Uygun bir hızlı şarj cihazı mevcutsa, molalar da sınırlı olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin