Yeni BMW Motorrad K 1600 Serisi, Yüksek Performans ve Konforu Bir Arada Sunuyor

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilciliğini üstlendiği BMW Motorrad, lüks touring motosikleti segmentinde dikkatleri üzerine çeken Yeni K 1600 modellerini tanıttı. Çığır açan teknolojilerle donatılan ve yüksek performanslı 6 silindirli motora sahip K 1600 GT, K 1600 GTL, K 1600 Bagger ve K 1600 Grand America modelleri, 2022 yılının Mart ayından itibaren Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında yerini alacak.

YENİ BMW MOTORRAD K 1600 SERİSİ, YÜKSEK PERFORMANS VE KONFORU BİR ARADA SUNUYOR

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilciliğini üstlendiği BMW Motorrad, lüks touring motosikleti segmentinde dikkatleri üzerine çeken Yeni K 1600 modellerini tanıttı. Çığır açan teknolojilerle donatılan ve yüksek performanslı 6 silindirli motora sahip K 1600 GT, K 1600 GTL, K 1600 Bagger ve K 1600 Grand America modelleri, 2022 yılının Mart ayından itibaren Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında yerini alacak.

Yeni BMW Motorrad K 1600 modelleri, kullanıcısının her türlü ihtiyacını karşılamak için yeniden tasarlandı. Benzersiz konfor ve performans anlayışıyla birlikte kusursuz bir seyahat tecrübesi kullanıcısına sunan Yeni K 1600 Serisi, beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Yeni K 1600 modelleri, daha rafine bir sürüş deneyimine kavuşmak için yapılan teknik iyileştirmeler sayesinde daha da çekici hale geliyor. K 1600 GT, serinin çevik ve dinamik modelini temsil ederken, K 1600 GTL konforlu ergonomisi ve standart arka çantası ile daha keyifli bir sürüş tecrübesi sunuyor. K 1600 Bagger alçak kuyruk kesitiyle iki tekerlekli zarafet, güç ve lüksün öncüsü olarak öne çıkıyor. “Uzun Yolların Ruhu” ilkesini benimseyen K 1600 Bagger, sürücüsünün her yolu, seyahati ve anı yoğun bir şekilde deneyimlemesini sağlıyor. K 1600 Bagger’dan yola çıkarak tasarlanan K 1600 Grand America ise sıralı altı silindirli motorun üstün performansını, uzun mesafeli yolculukları büyüleyici olduğu kadar konforlu bir deneyim haline getiren özel donanımlarıyla birleştiriyor.

Rakipsiz Altı Silindirli Motor

Sıralı altı silindirli motorlar her zaman BMW Motorrad’ın öne çıkan modellerinin odağında yer almıştır. BMW Motorrad, K 1600 modelleriyle bu geleneği devam ettiriyor. Yeni K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America’da kullanılan ilham verici motor, mevcut EU-5 yönetmeliklerine göre uyarlandı. BMS-O motor kontrolü, iki vuruntu sensörü ve iki ek geniş bant lambda sondası, altı silindirli motoru istenilen emisyon oranlarına kolaylıkla ulaştırıyor. Vuruntu sensörleri RON 95’in altında kalitede yakıt kullanımına izin veriyor ve motosikletin üstün seyahat özelliklerini pekiştiriyor. Yapılan değişiklikler, iyileştirilen emisyon değerlerine ek olarak, altı silindirli motorun performansına da katkı sağlıyor. 160 bg güç ve 180 Nm tork üreten motor maksimum güç değerine, önceki nesle kıyasla 1000 d/d daha erken ulaşırken, maksimum tork değerine ise 5250 d/d motor devrinde ulaşıyor. Sıralı altı silindirli motor, 555 mm genişlik ve 102,6 kg ağırlık ile motosiklet seri üretimindeki en dar motor olma özelliğine sahip. Daha üstün çekiş gücü ve doğrusal hızlanma, yeni nesil motorun göze çarpan özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca motor tork kontrolü (MSR), hızlı vites küçültme esnasında arka tekerleğin kilitlenerek kaymasını önlemek için ani yüklemeleri serbest bırakarak (coasting mode) sürüşü daha da güvenilir kılıyor.

Gelecek Nesil Elektronik Süspansiyon

Yeni K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America’da kullanılan BMW Motorrad Dynamic ESA (Elektronik Süspansiyon Ayarı), sürüş güvenliği, performans ve konforu yeni boyutlara taşıyor. BMW Motorrad Dynamic ESA sistemi, sönümleme oranlarını sürüş koşullarına ve manevralara göre otomatik olarak uyarlarken, sürüş pozisyonunu da farklı yük durumlarına göre otomatik olarak değiştiriyor. Yeni 6 eksenli sensör kutusundan ve ön ve arka taraftaki iki yer değiştirme sensöründen gelen sinyaller, en hassas ayarlamaları mümkün kılarak motosikleti milisaniyeler içinde tüm sürüş koşullarına uygun hale getiriyor. Yenilikçi süspansiyon sistemi, kullanıcısına bir düğmeye basarak “Yol” veya “Dinamik” sönümleme seçenekleri arasında geçiş yapma olanağı tanıyor.

Yeni Modern LED Işık Ünitesi

BMW Motorrad, motosiklet güvenliği konusunda onlarca yıldır öncü konumda bulunuyor. Bu doğrultuda yeni K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America, standart olarak son teknoloji modern LED ışık üniteleri ile sunuluyor. LED lens teknolojisine sahip yeni tam LED far ve ikonik gündüz farları, yolu benzersiz parlaklıkla ve net bir ışıkla aydınlatıyor. Yeni K 1600 modellerinde motosikletin hareketine göre yolu aydınlatan “adaptif far” işlevi de standart olarak mevcut.

Sınıfında Öncü 10,25 İnç TFT Renkli Ekran

Yeni serinin öne çıkan donanımları arasında standart olarak sunulan entegre harita navigasyonu ve bağlantı özelliklerine sahip yeni 10,25 inç TFT renkli ekran dikkat çekiyor. Mükemmel okunabilirlik, anlaşılır menü navigasyonu ve son derece entegre bir işletim konsepti sayesinde 10,25 inç ekran, motosiklet segmentinin en iyisi olarak değerlendiriliyor. Yeni K 1600 GT ve Bagger modellerinde opsiyonel, GTL ve Grand America modellerinde ise standart olarak sunulan ses sistemi 2.0, etkileyici bir ses deneyimi sağlıyor.

Ayrıcalıklı Renk Seçenekleri

Yeni K 1600 modelleri Dynamic, Style ve Option 719 olmak üzere birbirinden çekici üç farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Yalnızca K 1600 Bagger ve K 1600 Grand America için mevcut olan option 719 “Midnight” seçeneği, takdire değer olarak nitelendiriliyor. Option 719 “Midnight” seçeneği, su transfer baskı yöntemi kullanılarak tasvir edilen “Galaxy” temalı Metalik Meteoric Dust II rengiyle kullanıcıların karşısına emsalsiz bir stil seçeneği olarak çıkıyor.

Bunları da beğenebilirsin