Toprak Razgatlıoğlu YAMAHA’ya Devam Dedi

Razgatlıoğlu, Yamaha R1’in bu yıl ki sezonunu tamamladıktan sonra gelecek dönem için önemli bir adım attı.

Razgatlıoğlu, Yamaha R1’in bu yıl ki sezonunu tamamladıktan sonra gelecek dönem için önemli bir adım attı. Dünya Superbike Şampiyonası’nda birincilik için yarışan ve birden fazla yarış kazanmayı başaran Toprak Razgatlıoğlu, Yamaha Motor Europe çatısı altında Pata Yamaha Fabrika Takımıyla iki yıl daha yarışacak.

İngiltere Donington Park’ta düzenlenen Dünya Superbike Şampiyonası’nın 4.etabının ikinci yarışında birincilik alarak liderlik kürsüsüne çıktı. Milli yarışçımız Toprak Misano’daki  sansasyonel galibiyet de dahil olmak üzere yedi kez podyuma çıkarak şampiyonada ikinci sırada yer aldı.

Razagatlıoğlu Yamaha ile devam kararına yönelik şunları dile getirdi “ 2020 sezonuna katıldığımdan beri motosikleti çok geliştirdiğimizi düşünüyorum, bu yüzden benim için kolay bir karar oldu. Bu yıl şampiyonluk için savaşıyoruz, zirveye çok yakınız ve hedeflerime ulaşmama yardımcı olmak için çevremdeki en iyi insanlara Brixx Team Pit Box PATA Yamaha’da sahibim. WorldSBK padokunu seviyorum ve burada yarıştığım için mutluyum. Belki MotoGP gelecekte düşüneceğim bir şey olabilir ama şimdilik tamamen WorldSBK’daki başarıma odaklanmış durumdayım. Bunu gerçekleştirmek için çalışan herkese teşekkür ederim, Yamaha ile birlikte geleceği dört gözle bekliyorum.”

Yamaha Motor Europe Yol Yarışları Müdürü Andrea Dosoli “herkes için garip bir yıl olan, 2020’de Toprak ile birlikte bu yolculuğa başladık ancak iyi bir ilişki geliştirdik” dedi. Dosoli iş birliğini “bu, şu ana kadar çok olumlu geçen sezonun temeli oldu, Yamaha WorldSBK’ya döndüğünden beri en iyisi. Yamaha R1 her yarışta gelişmeye devam ediyor ve bu da Toprak’ın büyük yeteneğini ifade etmesine olanak sağlıyor. Toprak ve Yamaha Motor Europe arasındaki iş birliğini önümüzdeki iki sezon için uzatma kararı beklenenden daha erken geldi, çünkü daha fazlasının geleceğine gerçekten inanıyoruz ve birlikte WorldSBK unvanı için mücadele edebileceğiz. Toprak’ın Yamaha’ya duyduğu güveni çok takdir ediyorum, bunun için ona teşekkür ediyorum ve yüksek beklentilerimizi karşılamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı garanti edebilirim” şeklinde ifade etti.

2020’de Yamaha’ya katıldığından beri Toprak, hızını ve yarış kazanma potansiyelini sürekli olarak gösterdi şeklinde konuşan Yamaha Motor Europe Pazarlama ve Motor Sporları Direktörü Paolo Pavesio “bu yolculuğa iki sezon daha devam etmekten son derece memnunuz. Her hafta sonu galibiyet için savaşabileceğini kanıtladı ve Yamaha R1’deki ikinci yılında kendisini bir WorldSBK şampiyonluğu yarışmacısı olarak ilan etti. Bizim için eşit derecede önemli olan, WorldSBK yarışında hafta sonları boyunca çok fazla zaman geçirmesiyle bLU cRU’daki gençlerimiz için hem ilham kaynağı hem de rol model olmasıdır. Yamaha’ya olan güveninden dolayı Toprak’a, menajeri Kenan Sofuoğlu’na ve bunu mümkün kılmak için çalışan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin