GO Sharing Avrupa’dan Sonra Türkiye’de!

GO Sharing, tüm kullanıcılara yakınlarındaki tüm e-mopedleri kullanabilme ve elektrikli sürüşün eğlenceli deneyimini yaşayabilme şansı sunuyor. Aramedya ajansı olarak biz de ekibimizle İstanbul’un bu yeni oyuncusunu test etme fırsatı bulduk.

GO Sharing Avrupa’dan Sonra Türkiye’de!

GO Sharing 300 Elektrikli Moped ile İstanbul’da kullanıcıların hizmetine sunuldu. Hollanda, Belçika, Avusturya’da çevre dostu çözümleri ile şehir içi mobilitenin, geleneksel araç sahipliğinden paylaşımlı sistemlerle ortak kullanıma doğru evirilmesini misyon edinen GO Sharing, aynı zamanda saatte 45 kilometre hıza çıkabilen e-mopedleri ile İstanbul’daki trafik ve park sorununa da çözüm sunmayı amaçlıyor.

 

Şehir içi yolculuklarda son kullanıcıya avantaj sağlıyor

İlk olarak tüm geleneksen benzinli rakiplerine baktığımızda tork ve motor gücü bakımından oldukça ileri düzey bir motor olduğunu söyleyebiliriz. Bu gücü, motoru açıp gaz kolunu çevirdiğiniz andan itibaren hissedebiliyorsunuz. Özellikle İstanbul’un çetin rampalarında sizi üzmeyeceğini söyleyebiliriz. Elektrikli bir motor olduğu için titreşim sorunu yüzde yüz ortadan kalkmış durumda. Bunun yanında ise kompakt boyutu, şehir içi kısa mesafelerde son kullanıcı için kesinlikle avantajlı olacaktır.

 

Günlük ve kısa mesafe yolculuklarınızda kullanım için ideal

Motor gücünden bahsetmişken, elektrikli motor deneyimi olmayanlar ve yeni kullanıcılar için birkaç uyarımız olacak. Tüm elektrikli araçlarda olduğu gibi motorun sesini neredeyse hiç duymuyorsunuz. Bu avantaj gibi gözükebilir ancak gaz tepkileri çok keskin olduğu için kısa bir alışma süresi geçirebilirsiniz. Motor menzili ise sizi günlük ve kısa mesafe yolculuklarınızda kesinlikle üzmeyecektir.

 

Trafik ve Park sıkıntısına çözüm getiriyor

Dünyanın trafikte en çok zaman geçirilen şehirlerinden olan İstanbul, GO Sharing’in Hollanda dışında faaliyetlerini sürdürdüğü altıncı şehir olarak konumlanıyor. Geçtiğimiz aylarda Avusturya’nın Viyana ve Belçika’nın Antwerp, Almanya’nın Köln, Düsseldorf, Saarbrücken ve Neuss kentlerinde elektrikli mopedleri ile hizmet vermeye başlayan GO Sharing, şimdi İstanbul Avrupa Yakası’nda Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş ve Sarıyer’i kapsayan pilot bölgede şehir içindeki trafik ve park yeri sıkıntısına çözüm sunmaya başlıyor.

 

Çevre Dostu Mobilite Çözümü ile Daha Yaşanabilir Bir Dünya

Daha yaşanabilir ve sürdürülebilir yeşil bir dünya için, paylaşımlı mobiliteyi herkes için erişilebilir hale getiriyor. GO Sharing, sürdürülebilir yeşil bir dünya için uluslararası büyümenin, büyük amaçlarına ulaşma arayışında çok önemli bir adım.

 İstanbullular bu paylaşımlı sistemi kullanabilmek için GO Sharing uygulamasını Apple AppStore veya Google Play uygulama mağazalarından indirebiliyor, kendilerine ait bir hesap oluşturup en yakınlarındaki e-mopedi uygulamadaki haritadan bularak keyifli bir yolculuğa kolayca başlayabiliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin