Cruchlow 2018’de Honda’dan daha “nötr” bir motosiklet istiyor

MotoGP’de iki kez yarış kazanmayı başaran Crutchlow, 2011-13 yılları arasında Yamaha adına mücadele etmiş, 2014 yılındaki tek yıllık Ducati macerasının ardından, 2015 yılından bu yana LCR Honda’ya katılmıştı.

Bu yıl Honda fabrika takımın desteğini alan İngiliz sürücü, buna karşılık galibiyet alamadı ve sezonu Arjantin’de elde ettiği podyumla dokuzuncu sırada noktalayabildi.

Crutchlow, Honda RC213V’nin pek çok pozitif yönü olmasına rağmen, bazı alanlarda daha güçlü olmaları gerektiğini fakat bunu yaparken diğer alanlarda ödün vermek zorunda kalabileceklerini söyledi.

2018 için Honda’dan tam olarak ne istediği sorusuna Crutchlow, “Benim için sürmesi daha doğal veya daha nötr bir motosiklet olmasını tercih ederim. Ama bunu yapmak o kadar da kolay değil.”

“Farklı bir şey oluşturmak gerçekten çok zor. Honda’nın pek çok olumlu noktası var. Farklı şeyler yapmaya çalıştığımız zaman bu olumlu noktaları kaybedebiliriz.”

“Bu yıl viraj girişlerinde biraz zaman kaybettik. Belki sorun bizdeydi, belki de rakiplerimiz bizden daha iyi durumdaydı.”

Bunları da beğenebilirsin