Bir Touring Efsanesi: Harley-Davidson Electra Glide Revival

Harley-Davidson, markanın geçmişinde önemli yer tutan tasarımlara odaklanılan yeni Icons Koleksiyonunu duyurdu. Yeni seride sunulan ilk model sınırlı sayıda üretilen Electra Glide Revival oldu.

Icons Koleksiyonunda yılda bir veya iki model sunulacak ve her model sadece tek bir seri olarak üretilecek. Yani bu modeller sınırlı sayıda üretilip bir daha üretime girmeyecek. Icons Koleksiyonundaki her motosikletin seri numarası özel olacak ve orijinallik sertifikası ile müşterilere teslim edilecek.

Electra Glide Revival, 1969 model Electra Glide’dan esinlenilerek tasarlanmış. 1969’ın özelliği ise ikonik batwing kafanın ilk kullanıldığı model yılı olması. O yıllarda aksesuar kafa ve yan çantalar sadece beyaz fiberglas olarak sunuluyordu, yeni modelde bu detayı da görüyoruz.

Electra Glide Revival’ı öne çıkaran diğer detaylar arasında klasik mavi siyah renk şeması, tek kişilik krom detaylı ve yaylı sele, krom tel jantlar, kalın beyaz yanaklı lastikler, yan farlar ve bir çok ekstra krom parça var. Ayrıca, 3250 devirde 160 Nm tork üreten 1868cc’lik Milwaukee Eight 114 motor kullanılmış. Harley-Davidson Touring modellerindeki çoğu donanım ve elektronik destek bu modelde de mevcut.

 

Bunları da beğenebilirsin