Aprilia’dan Yeni Efsane RS 457 Efsane Giriş Fiyatıyla Türkiye’de

Aprilia, Motobike İstanbul’da, tüm model ailesiyle fuarın yıldızlarından oldu. Türkiye temsilciliğini Doğan Trend Otomotiv’in gerçekleştirdiği Aprilia, fuarda spor motosikletler dünyasının yeni yıldızı RS 457 modelini ilk kez motosiklet tutkunlarıyla buluşturdu. Yeni Aprilia RS 457 Türkiye’de 359.000 TL fiyatıyla listede yerini aldı. RS 457, dünya çapındaki genç motosikletçiler için teknoloji ve tasarım alanında yeni bir referans noktası haline gelerek, spor motosikletler dünyasına Aprilia tarzıyla yön vermeyi amaçlıyor. Aprilia markası, fuarda tasarımı kadar performansıyla da etkileyici SR 125, SR GT ve tüm teknolojik unsurların bir araya geldiği Tuareg gibi yeni ve iddialı modelleriyle motosiklet tutkunlarının beğenisini kazanırken, RSV4 Factory, Tuono V4 Factory gibi göz alıcı sporcularıyla da öne çıktı.

Performans ve güvenliği birleştiren teknolojisiyle Aprilia, Motobike İstanbul 2024’ten rüzgar gibi geçti. Türkiye’de temsilciliğini Doğan Trend Otomotiv’in yaptığı İtalyan motosiklet devi, elde ettiği dünya şampiyonluklarıyla “Pistlerin Şampiyonu” olarak biliniyor. Birbirinden iddialı modelleriyle Motobike İstanbul 2024’te gövde gösterisi yapan Aprilia, başarısını kanıtlamış modellerinin yanı sıra yarış pistlerinde elde ettiği tecrübeyi yollara taşıyan yeni RS 457’yi ilk kez motosiklet tutkunlarıyla buluşturdu. Yeni Aprilia RS 457, Türkiye’de 359.000 TL fiyatıyla fuarla birlikte listelerde yerini aldı.

Spor motosiklet dünyasına yön veriyor

Aprilia RS 457, dünya çapındaki genç motosikletçiler için teknoloji ve tasarım alanında yeni bir referans noktası haline gelerek, spor motosikletler dünyasına Aprilia tarzıyla yön vermeyi amaçlıyor. RS 457, Aprilia için sadece teknolojik açıdan bir atılımı değil aynı zamanda tarihi bir adımı da temsil ediyor. Aprilia’nın yeni çift silindirli spor motosikleti RS 457 çığır açan tasarımı, kolay kullanımı, üst düzey eğlence ve teknolojisi ile dünya genelinde artan talebi karşılamak için yeni hedef kitlelere ve pazarlara hitap ediyor.

Aprilia genç motosikletçilerin tutkusunu karşılıyor

RS (Racing Squad) kısaltması, Aprilia’nın sportiflik anlayışını temsil ediyor. Bu büyüleyici motosikletler, Aprilia’nın benzersiz motosiklet kültürünü şekillendirmiş olan, uzun ve başarılı yarış motosikletleri geçmişinden kazanılan tecrübelerle tasarlandı. Böylece Aprilia, genç sürücülerin üstün motosikletlere olan tutkusunu karşılayarak, tüm nesillerin hayallerini süsleyen bir marka haline geldi. Marka aynı zamanda, yarış dünyasının 2 zamanlı motor kategorilerinde hakimiyet kuran lider bir isim oldu. SBK yarışlarını kazanarak teknolojik üstünlüğünü bir kez daha teyit eden Aprilia daha sonra MotoGP’de de ön plana çıktı. Aprilia şimdi ise, dünya çapındaki yarış pistlerinde edindiği bilgi birikimini bir araya getirerek yeni nesil motosikletçiler için bir proje ile kuruluşunda belirlediği misyonuna geri dönüyor. Avrupa’nın en çok satan spor motosikleti olan Aprilia RS 660’ın 2020 yılı itibarıyla yakaladığı büyük başarı, orta sınıf spor motosikletler dünyasında devrim yaratarak yeni bir segment ortaya çıkardı.

Yeni RS 457 ile zirveye giden formül tekrarlanıyor

Zafere ulaşan bu formül, tamamen yeni bir proje olarak başlayan, MotoGP motosikletleri de dahil olmak üzere tüm Aprilia modellerinin ortaya çıkarıldığı yerde tasarlanan ve geliştirilen Aprilia RS 457 ile tekrarlanıyor. İlk 125 motor ile RS 660 arasındaki ideal bağlantıyı oluşturan yeni Aprilia RS 457, güçlü V4 süper motosikletleri ve MotoGP’yi kazanan RS-GP’nin de dahil olduğu RS ailesini taçlandırıyor. Aprilia RS 457, gerçek anlamda bir spor motosiklet tasarımına ve üretimine sahip olmak için şirketin tüm uzmanlığından yararlanıyor. Bu yönüyle RS 457, grenajlı motosiklet sürmeye başlamak isteyen genç sürücülerle aynı dili konuşuyor.

Sportiflik ve konfor arasında kusursuz denge

Hafif yapısı, A2 ehliyetle kullanılabilecek bir motosiklet için olası en yüksek güç-ağırlık oranına sahip olması, kullanım kolaylığı ve teknolojik donanımı, bu motosikletin güçlü yönlerini oluşturuyor. RS 457, yol ve pist motosikletçilerine eşlik etmek üzere tasarlandı. Üst gidon plakasının üzerine monte edilen klipsli gidonlarla kendini gösteren ergonomi, sportiflik ve sürüş konforu arasında en iyi dengeyi sağlayan yol tipi spor motosikletlere yönelik bir çözüm sunuyor.

Yeni RS 457, çift ön grenajından 2’si 1 arada egzozlu gövde altı alt susturucusuna kadar, motosiklet alanında tarih yazan efsanevi RS serisindeki tasarım stilini örnek alıyor.Tamamen LED ön far, Aprilia’nın daha büyük süper spor motosikletlerine özgü ışık imzasını içerirken, ön sinyal lambaları ön farın ışık imzasına entegre edildi. Zarif 5 inçlik TFT renkli gösterge paneli pratik kullanım sağlarken, gidon kumandaları da arkadan aydınlatılıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin