Kapalı salonda yarışacaklar

Türkiye’de ilk defa kapalı salonda gerçekleştirilecek İstanbul Super Cross ve Super Enduro Şampiyonası heyecanı Ataköy TAF Atletizm Salonu’nda yaşanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğinde 18 Kasım Cumartesi günü İstanbul Super Cross ve 25 Kasım tarihinde ise İstanbul Super Enduro Şampiyonaları, Ataköy TAF Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilecek.

TÜRK SPORCULAR İLK KEZ KAPALI SALONDA YARIŞACAK

200 kamyon özel toprak taşınarak motosiklet yarışlarına ev sahipliği yapacak şekilde düzenlenen TAF Atletizm Salonu, Türkiye’de ilk kez kapalı alanda düzenlenecek yarışlara ev sahipliği yapacak. Ayrıca Türk sporcuların, resmi bir organizasyonda ülkemizde ilk kez kapalı bir alanda yarışacağı şampiyona, çekişmeli mücadelelere sahne olacak.

KENAN SOFUOĞLU ŞAMPİYONAYI TAKİP EDECEK 

Milli Moto GP sporcumuz Kenan Sofuoğlu’nun da 18 Kasım tarihindeki yarışları takip edeceği şampiyonada, 5 ile 60 yaş arası 50 sporcu MX1, MX2, Veteran ve 65cc+85cc olmak üzere 4 ayrı kategoride mücadele edecek.

2018 MXGP DÜNYA ŞAMPİYONASI TÜRKİYE’DE YAPILACAK 

İstanbul’da düzenlenecek yarışlar, Türkiye’nin ev sahipliğinde 2018 yılında gerçekleştirilecek MXGP Dünya Şampiyonası’na hazırlık niteliği taşıyacak. Ayrıca girişlerin ücretsiz olacağı organizasyonda, konserler, ışık gösterisi ve lazer şovlarla izleyenlere keyifli anlar yaşatılacaktır.

Yer    : TAF Atletizm Salonu (Sinan Erdem Spor Salonu Yanı) – Ataköy
Tarih    : 18 Kasım Cumartesi – İstanbul Super Cross Şampiyonası
25 Kasım Cumartesi – İstanbul Super Enduro Şampiyonası
Zaman: 17.00 – 22.30