Ford e-scooter paylaşım servisi Spin ile Avrupa’da genişliyor

Ford'un 2018 sonunda satın aldığı elektrikli scooter tedarikçisi Spin, Avrupa'ya açıldığını duyurdu. Şirket bu baharda ilk uluslararası filosunu kısa süre sonra diğer Avrupa şehirleriyle Köln'de başlatacak.

Ana şirketi Ford ile Spin, bu bahar Almanya’daki Köln şehrinden başlayarak, Avrupa’da ilk dokumasız elektrikli kick-scooter filosunu piyasaya süreceğini açıkladı. Kısa süre sonra diğer Alman şehirleri de gelecek. Spin’in uluslararası genişleme planları arasında önümüzdeki ay Fransa’da yapılacak olan Paris e-scooter paylaşım izni başvurusu da yer alıyor. İngiltere, Spin’in özel ortaklıklar ve beklemede olan elektrikli kick-scooter paylaşım denemeleri de dahil olmak üzere “fırsatları keşfetme” niyetinde olduğu bir başka hedef pazar.

Mikro hareketliliğin yıkıcı alanında başlangıçta kayalık bir başlangıçtan sonra, Spin şu anda 60 şehirde ve 25 üniversitede faaliyet gösteriyor. Deneyim yeni başlayanlara yeni araçların yeni pazarlara nasıl taşınacağını öğretti. Spin Kurucu Ortağı ve Başkanı Eowyn Poon, “toplum entegrasyonunun uzun vadeli başarımızın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanıyor. Bu nedenle, faaliyet gösterdiğimiz topluluklardaki insanları dinlemeye, mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmemiz için geri bildirim toplamaya adanmış yerel ekiplerimiz var. ” Bu strateji çok kasıtlı. Kısa süre önce paylaşılan kick-scooter’larla yaşayan bir şehirde yaşayan herkes, mikro mobilite araçlarının çok karışık tepkilerle karşılandığını bilecek.