LIQUI MOLY, Würth Grubu’nun çatısı altına giriyor

Şirketin yönetim kurulu başkanı Ernst Prost yılbaşında kendi şirket hisselerini Würth Grubu’na satıyor. Ernst Prost, “Böylece, başında ben olmasam bile LIQUI MOLY’nin kalıcılığını garanti altına aldım,” diyor. Prost, şirketler birliğinin yönetim kurulu başkanlığı görevine devam edecek.

LIQUI MOLY sapasağlam: yüksek özkaynak oranının yanı sıra bu yıl yeniden ciro rekoru kırdı. Ernst Prost, “Olumsuz koşullar altında karar vermek zorunda kalmamak için, durumumuz iyiyken sakin kafayla önlem almak istedim,“ diyor.

Şirket Würth Grubu’yla uzun süredir yakın ilişki içinde. Würth Grubu yaklaşık 20 yıldır LIQUI MOLY’nin hissedarı – o zamandan beri beklenmedik koşullara karşı güvence sağlıyor. Gerçi Würth Grubu 70.000’in üzerinde çalışanı ve 12,5 milyar Euro cirosuyla LIQUI MOLY’yle karşılaştırılamayacak kadar büyük bir şirketler grubu. Ancak LIQUI MOLY gibi o da bir aile şirketi. Ernst Prost: “Bu nedenle, LIQUI MOLY’nin Würth Grubu’nda emin ellerde olduğunu biliyorum.”

Arka planda gerçekleşen şirket sahipliği değişikliği dışında hiçbir şey değişmeyecek. LIQUI MOLY, Würth Grubu içinde bağımsız bir şirket olarak varlığını sürdürecek, Ernst Prost yine yönetim kurulu başkanlığını sürdürecek ve çalışanlar açısından da değişen bir şey olmayacak. Ernst Prost, “Beni tanıyanlar, iş ortaklarımı hep ön planda tuttuğumu bilir,” diyor. “Zaten son yılların başarı grafiği içinde herhangi bir değişiklik saçma olurdu. Her şey aynen şimdiye kadar olduğu gibi devam edecek – sadece, daha fazla koruma sağlayan, daha büyük bir çatı altında.”