Honda bir elektrikli motosiklet üzerinde çalışıyor

Honda, 2015 yılında elektrikli bir Super Cub konseptini açıkladı ve şimdi şirket hala bu olasılık üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. 2016 yılında geri gönderilen ancak yeni yayınlanmış bir patente göre Super Cub düşündüğümüzden daha yakın olabilir.

Akü, en alçak noktada bisikletin altına monte edilmiş durumda. Bu, ağırlığın büyük bir kısmını düşürür, bu da şirket tarafından akıllı yapılan bir hareket. Pil de çıkarılabilir, bu da onu yanınıza almayı ve şarj etmeyi kolaylaştırır. Patent, küçük pil kutusunun bir tarafa doğru eğilmesidir, böylece çıkarılabilir.

Bu Honda tarafından yapılan sade ve ustaca bir tasarım. Kutu esasen yana doğru eğilir, açılır ve pili doğrudan kaldırabilirsiniz. Bataryayı değiştirmek de o kadar kolay görünüyor. Pili çıkarmak için kullandığınız şekilde küçük kutuyu açın ve sağa kaydırmak yetiyor.

Çıkarılabilir pil tonlarca mantıklıdır, çünkü o zaman pilinizi dairenize, ofisinize veya başka bir yere götürebilir ve şarj edebilirsiniz. Honda’nın bu elektrikli Super Cub’u ASAP yapmasını istiyorum. Makul bir aralıkla makul fiyatlı ise, bir tane satın alırım.