Harley-Davidson’un elektrikli scooterıyla ilgili yeni ayrıntılar

Harley-Davidson, bir süredir LiveWire elektrikli motosikletine ek olarak e-scooter gibi diğer elektrikli iki tekerlekli araçlar üzerinde çalışıyor. Şimdi planlanan elektrikli Harley scooter'ı ayrıntılı olarak gösteren çizimler ortaya çıktı.

Taslaklar tamamı Avrupa Fikri Mülkiyet Birliği (EUIPO) Ofisinde bir onay prosedürü sırasında halka açıldı. Harley-Davidson, scooter tasarımının korunması için yetkiliyle temasa geçti. Basında çıkan haberlere göre, başvuru olumlu bir karar aldı.

Eskizler, Harley-Davidson mühendislerinin ilk olarak Ocak 2019’da CES’de gösterilen elektrikli scooter’ın prototipinin daha da geliştirilmesi ile baskı yaptığını gösteriyor. Eskizler, motorun ve akünün tek bir ünite olarak takıldığını gösteriyor ve güç bir kayış tahriki ile arka tekerleğe aktarılır. Ayrıca, pil, Harley-Davidson’un bir pil değişim sistemine güvenebileceğini gösteren bir tutamağa sahiptir. Bu arada, elektrikli scooter hakkında hala kentsel ortamlarda kullanım için özel olarak tasarlanacak ayrıntılı bir teknik veri yoktur.