Yenilenen ambalaj tasarımı ile Motorservice

MS Motorservice International GmbH yedek parça uzmanı, yenilenen logo ve renk düzenlemesi ile sunduğu yeni ambalajlarını Automechanika 2018 etkinliğinde görücüye çıkarttı. Yapılan görsel değişikliklerin yanı sıra, şirket bu ambalajlarla birlikte ürün korsanlığına karşı yeni önlemleri de hayata geçirdi: Ambalaj etiketlerinde kullanılan en yeni nesil güvenlik özellikleri sayesinde, ürün korsanlığına karşı artık çok da yüksek bir koruma sağlanıyor.

“Logo yenileme sürecimizi başarıyla tamamladığımız için çok mutluyuz. Yeni ambalajlarımız sayesinde çok daha modern ve taze bir görünüm kazandık. Tabii ki bu yenilikleri tanıtmak için Automechanika etkinliğinden daha iyi bir ortam da düşünemezdik” diyor Motorservice Pazarlama Müdürü Sven Zeitler. Yeni ambalajlar 11 – 15 Eylül 2018 tarihleri arasında Frankfurt am Main’daki bu sektörel fuarda tanıtıldı. Şirket müşterileri yeni ambalajları ellerine alabilmek için biraz daha sabretmek zorunda kalabilir: Motorservice önceden sipariş edilip paketlenmiş olan ürünleri depodaki stok tümüyle çıkana kadar yine önceki ambalajlarla göndermeye devam edecek. “Dönüşümü tümüyle gerçekleştirmemiz 2019 yılının sonuna kadar sürebilir” diyor Zeitler.

İlk donanım sağlayıcısı kalitesinde motor bileşenleri satan Motorservice, ürünlerini sahteciliğe karşı korumaya büyük önem vermektedir. Bu nedenle bu tasarım değişikliği çerçevesinde, ambalaj etiketlerde en yeni nesil güvenlik özelliklerinin kullanılmasına karar verilmiştir: tesa scribos tarafından geliştirilen tesa PrioSpot. Ürün sahteciliğine karşı koruma sağlayan bir işaret çeşitli açık ve gizli güvenlik özelliklerine sahiptir. Bunlardan bazılarını çıplak gözle görmek mümkünken, bazıları da sadece büyüteç veya özel okuma cihazları gibi yardımcı malzemeler ile görülebilmektedir. Patentli teknoloji sayesinde, etiketlere aynı anda yedi farklı doğrulama seviyesi uygulanabilmekte ve bu da her bir ürüne benzersiz bir kimlik kazandırmaktadır. Ayrıca etiket üzerindeki 2D matris kodu yerine artık bir QR kodu kullanılmaktadır. Bu da ürünün orijinal olup olmadığının hızlıca kontrol edilmesine olanak sağlamaktadır: QR kodunu akıllı telefon ile tarayın, birkaç saniye sonra ürün orijinal ise ekranda yeşil ışık, ürün sahte ise ekranda kırmızı ışık yanar.