Swapfiets elektrikli scooterlara dönüşüyor

Hollandalı bisiklet sağlayıcısı Swapfiets, hizmetini yıl sonundan önce Londra, Milano ve Paris'te de sunacağını ve bisikletlerin yanı sıra ürün yelpazesindeki diğer elektrikli araçları da içereceğini açıkladı.

Gözden geçirilmiş ve yeniden tasarlanan e-bisiklet Power 7’ye ek olarak, Swapfiets yavaş yavaş e-Kick adı verilen katlanabilir elektrikli kick-scooter sunacak ve şu anda NUI’den elektrikli moped scooter e-Scoot’u test ediyor. Hollandalı şirket, 48 saatlik onarımlar, plaka ve sigorta gibi aylık abonelikler dahilindeki tüm maliyetleri içerir. 2014 yılında Hollanda’da kurulan şirket, kendisini bir hizmet olarak Bisiklet sağlayıcısı olarak adlandırıyor. İş fikri, aylık bir ücret karşılığında, abonelerin kullanımları için seçtikleri bir bisiklet veya hafif elektrikli araç almasıdır. Bu mikro mobilite teklifinin, abonelerin bisiklet veya scooter’ı yanlarına götürdükleri sürece paylaşımla ilgisi yoktur.

Haziran itibariyle Swapfiets, Hollanda, Almanya, Belçika ve Danimarka’da 200.000’den fazla üyeye sahipti. Bunun yaklaşık dörtte biri, sağlayıcının 30 şehirde aktif olduğu Almanya’da bulunuyor ve Almanya’da kayıtlı tüm üyelerin yaklaşık yarısı Berlin, Hamburg, Köln ve Münih’in dört büyük kentinden geliyor.