OMEGA Volvo Okyanus Yarışı özel saatini tanıttı

Volvo Okyanus Yarışının Resmi Zaman Tutucusu olarak OMEGA, denizdeki mücadeleyi yakından takip ediyor. Denizciler, yarışın 8. ayağını tamamlamak için Newport, Rhode Island'da karaya çıktılar. OMEGA bu fırsatı değerlendirerek, yarışın galibi için özel olarak tasarlanan yeni saatini tanıttı.

Sınırlı sayıda üretilen Seamaster Planet Ocean Deep Black “Volvo Ocean Race” modeli Haziran ayında Lahey’da yarış sona erdiğinde kazanan takıma verilecek. Toplamda sadece 73 adet (Okyanus Yarışının ilk başladığı yıla ithafen) üretilen bu limitli saatin halka açık satışı da olacak.

Lens Position: 2535

Bu özel model, 45.50 mm’lik siyah kauçuk kayışa sahip bir dalış kronografı olmasının yanında güçlü tasarımı ile okyanus yelkenciliğindeki en uç noktadaki zorluklara dayanabilecek özellikte. Kasası siyah seramikten üretildi. Tek yönlü bezelin ilk 15 dakikalık bölümü kaplamak için kırmızı kauçuk kullanılırken, Liquidmetal™ ile bezelin dalış ölçeğinin kalan kısmı tamamlandı.

Fırçalanmış siyah seramik kadranı üzerinde her saatin sınırlı üretim numarası ile 18 ayar beyaz altın akrep-yelkovanı ve indeksleri yer alıyor. Saat 3 hizasında yer alan alt kadran üzerine, OMEGA tarafından renkli ibreler ve 12 rakamını içeren kırmızı bir Volvo Ocean Race halkası eklendi. OMEGA’nın kasa arkasına eklediği resmi “Volvo Ocean Race” logosu da bu yarışa atıfta bulunan önemli bir unsur olarak dikkat çekiyor.

Son olarak, yarış galibinin saatinin OMEGA Master Chronometer kalibre 9900 sayesinde hassaslığın zirvesine ulaştığını belirtmeden olmaz. İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından belirlenen 8 titiz testi geçtikten sonra alınan bu Master Chronometer sertifikası İsviçre saat endüstrisinde en yüksek performans standardını temsil etmektedir.

OMEGA Başkanı ve CEO’su Raynald Aeschlimann ise Volco Ocean Race ve bu özel saat hakkındaki düşüncelerini şöyle belirtiyor: “OMEGA bu heyecan verici ve eşsiz yarışı takip etmeyi her zaman çok sevdi. Şampiyon saatimizin, yatlar kadar güzel tasarlanarak; yarışçıların karşılaştığı zorlu yelkencilik koşullarını yansıtacak şekilde hassas ve dayanıklı olmasını istedik. Bana göre ‘Deep Black’ bu isteğimizi en iyi şekilde gerçekleştirdi. Saati kazanan takıma sunmayı dört gözle bekliyoruz.”