Mahindra GenZe’yi bırakmaya hazırlanıyor

Hintli otomobil üreticisi Mahindra'nın ABD yan kuruluşu GenZe, elektrikli scooter ve elektrikli bisikletler konusunda uzman. GenZe'nin mali kriz yaşaması nedeniyle Mahindra önümüzdeki altı ay içinde iş birliğini bırakmayı ve diğer çeşitli projeler için fikri mülkiyet haklarını yeniden planlamayı hedefliyor.

2019/2020 mali yılının dördüncü çeyreğine ait rakamların sunumu sırasında Hint holding Mahindra, GenZe’de grup yönetimi ile faaliyetleri yarım yıl içinde durdurmaya karar verdi. California’da bulunan GenZe (Zero Emisyonların kısaltması), tamamen Mahindra’nın bir yan kuruluşu. Elektrikli iki tekerlekli araçlar Silikon Vadisi’nde geliştirildi, montaj Detroit’te yapıldı.

Bir model e-scooter serisi de filolar ve teslimat hizmetleri için tasarlanmıştı. Diğeri özel müşterilere yönelikti. Hem e-bisikletler hem de e-scooter’lar modüler yapıda. Böylece müşteriler iki tekerlekli araçları ihtiyaçlarına göre uyarlayabilirler. Bununla birlikte, modülerlik aynı zamanda, bazı bileşenlerin miktarlarının düşük kalması anlamına da geliyor ve bu da GenZe’nin hacim yoluyla ölçek ekonomilerine ulaşmasını zorlaştırıyor.