Lime, e-scooter paylaşımını 12 şehirden geri çekiyor

E-scooter tedarikçisi Lime, karlılık eksikliği nedeniyle on iki şehirden çekiliyor. ABD'de bunlar arasında Latin Amerika Bogotá, Buenos Aires, Montevideo, Lima, Puerto Vallarta, Rio de Janeiro ve São Paulo ve Avusturya'daki Linz şehri olan Atlanta, Phoenix, San Diego ve San Antonio yer alıyor.

San Francisco merkezli mikro mobilite şirketi bir basın açıklamasında çok şey duyurdu. “120+ pazarımızın büyük çoğunluğu mikro mobilite ulaşım çözümlerini hızlı bir şekilde benimsemiş ve kârlı olsa da, dünyada mikro mobilitenin daha yavaş geliştiği seçkin topluluklar var. Bu nedenle, şu anda dünya genelinde 12 pazarın kapatılması zor bir karar aldık. ”

Arka planda, Lime’nin daha yüksek karlara yönlendirme lehine agresif büyüme stratejisinden uzaklaşması. BBC, Lime CEO’su ve kurucu ortağı Brad Bao’dan, finansal bağımsızlığın 2020 hedefi olduğunu söyleyerek sözlerini dile getirdi. Finansal konularda olumlu bir bakış açısına sahip olduklarını ekledi: “Lime’nin yeni nesil ilk nesil olacağından eminiz hareketlilik şirketi kârlılığa ulaşmak için. ” Bu arada, yukarıda belirtilen şehirlerden çekilme iş kaybı olmadan gerçekleşmez. BBC’ye göre, Lime sözcüsü iş gücünün yüzde 14’ünün işten çıkarılacağını söyledi.

2019’un başında, Lime Zürih ve Basel’den 550 elektrikli kick scooter’ı geri çekmişti. İsviçre’de şirket teknik sorunları bunun nedeni olarak gösterdi. Bir yazılım hatası nedeniyle ön frenin aniden tam hızda kilitlendiği çeşitli kazalar meydana geldi.