Yeni ECE Kask Standartları nasıl olacak?

Yeni ECE 22.06 standartları kask aksesuarlarını dikkate alacaktır. Yeni güvenlik kuralları 47 farklı ülkeye uygulanacak. Yeni standart 2023 yılına kadar tam olarak uygulanmayacak, ancak yürürlükte olan 22.05 standardıyla bir arada olacak.

Yeni standartlar, kullanılan standart olarak sadece kafa kafaya değil, farklı açılardan darbe testleri ekleyecektir. Bu, testin dönme kuvvetine bakmasına yardımcı olacaktır. Bu testler ayrıca kask aksesuarları ile ve kask aksesuarları olmadan yapılacaktır. Testi hem aksesuarlı hem de aksesuarsız gerçekleştirerek, test cihazlarının aksesuarların kaskı nasıl etkileyeceği hakkında bir fikir edinmelerini sağlayacaktır.

Bununla ilgili ilginç olan, bazı aksesuarların ECE onayını geçersiz kılacağıdır. Sadece onaylı aksesuarlar kabul edilecektir. Bu, bazı iletişim birimlerinin, vizörlerin, kameraların ve diğer aksesuarların ECE sertifikasını geçersiz kılabileceği anlamına gelir.

Bunun kask aksesuarları pazarını nasıl etkileyeceği belli değil, ama benim düşüncem Sena’nin sattığı gibi daha entegre çözümler göreceğimiz. Kask aksesuarları üreticileri kendi kasklarını yapmaya başlayabilir veya kask üreticileri ile aksesuar üreticileri arasında daha fazla işbirliği görmeye başlayabiliriz. Muhtemelen daha düşük profilli kask aksesuarları görmeye başlayacağız.